Яширинча олиб келинаётган уяли телефонлар фош бўлди
Божхона органлари томонидан маиший техника товарларини юртимизга турли ноқонуний йўллар билан олиб киришга бўлган уринишлар ўз вақтида бартараф қилинмоқда.
Хусусан, Тошкент халқаро аэропортига хориждан учиб келган фуқаро С.И.нинг хатти-ҳаракатлари божхоначилар эътиборини тортди ва ушбу шахс белгиланган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада унинг юклари орасидан божхоначиларнинг оғзаки сўровида маълум қилинмаган  ва декларацияда кўрсатилмаган 19 дона “Iphone 11 Pro Max” русумли уяли телефонлар борлиги аниқланди.

Обнаружены сокрытые от таможенного контроля смартфоны
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты правонарушений по незаконному ввозу бытовой техники на территорию нашего государства.
В частности, таможенными сотрудниками специализированного таможенного комплекса (СТК) «Ташкент-АЭРО» был проведен в установленном порядке таможенный контроль в отношении багажа прилетевшего из-за рубежа гражданина С.И.
В результате проведенного при участии понятых таможенного досмотра, в багаже гражданина были обнаружены сокрытые от таможенного контроля, не указанные в таможенной декларации 19 единиц смартфонов «Iphone 11 Pro Max».