Сифати кафолатланмаган дори воситаларини яширин йўллар билан олиб ўтишга бўлган уриниш фош бўлди
Хусусан, қонунбузар фуқаролар томонидан сифати кафолатланмаган дори воситаларининг ноқонуний йўллар билан олиб ўтишга бўлган уриниш Тошкент халқаро аэропорти божхоначилари томонидан ўз вақтида бартараф қилинди.
Жумладан, хориждан учиб келган фуқаро А.Б. ва Г.Н ларнинг хатти-ҳаракатлари божхоначилар эътиборини тортди ва ушбу шахслар белгиланган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, уларнинг юклари орасидан декларацияда кўрсатилмаган ва божхона ходимининг оғзаки сўровида маълум қилинмаган умумий қиймати 110 миллион сўмга тенг бўлган жами 7900 дона “Монталин” номли дори воситалари борлиги аниқланди.

Обнаружены сокрытые от таможенного контроля лекарственные препараты
В целях пресечения незаконного ввоза лекарственных препаратов и медикаментов неизвестного качества на территорию нашего государства сотрудниками таможни регулярно осуществляются меры по борьбе с подобного рода правонарушениями.
В частности, в международном аэропорту «Ташкент» таможенными сотрудниками специализированного таможенного комплекса (СТК) «Ташкент-АЭРО» был проведен в установленном порядке таможенный контроль в отношении прилетевших из за-рубежа пассажиров А.Б. и Г.Н.
В результате проведенного при участии понятых таможенного досмотра, в сумках граждан были обнаружены сокрытые от таможенного контроля, не указанные в таможенной декларации лекарственные препараты “Montalin” в количестве 7 тысяч 900 единиц на общую сумму 110 миллионов сум.