Сифати кафолатланмаган дори воситаларининг ноқонуний сақланаётганлиги аниқланди
Божхона ходимлари республикамизга сифати кафолатланмаган дори воситаларининг ноқонуний олиб кирилиши ҳолатларига ўз вақтида чек қўйишмоқда.
Хусусан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари  ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идора вакиллари билан ҳамкорликда Янгиқўрғон туманида тезкор тадбир ўтказди.
Тадбирда Янгиқўрғон туманида истиқомат қилувчи фуқаро С.З.нинг яшаш хонадони белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу хонадонда ноқонуний сақланаётган, хорижда ишлаб чиқарилган, божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 90 миллион сўмлик 15 070 қадоқдаги дори-дармон воситалари  борлиги аниқланди.

Обнаружены незаконно хранящиеся лекарственные препараты
Сотрудниками Управления Государственного таможенного комитета по Наманганской области выявлен факт правонарушения, связанного с незаконным ввозом лекарственных препаратов и медикаментов неизвестного качества на территорию нашего государства.
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями и представителями других правоохранительных органов в Янгикурганском районе области было проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия при участии понятых был произведен в установленном порядке осмотр жилого дома одного из жителей Янгикурганского района гражданина С.З.
В результате проведенного осмотра в доме у гражданина были обнаружены незаконно хранящиеся различные лекарственные препараты на сумму 90 миллионов сум.  Документы, подтверждающие таможенную оформленность обнаруженных товаров, отсутствовали.