Норин дарёси орқали резина қайиқда биоқўшимчаларни юртимизга олиб ўтишга уринган шахс қўлга олинди
Божхоначилар мамлакатимизга сифати кафолатланмаган маҳсуотларни ноқонуний олиб кириш ҳолатларига ўз вақтида чек қўйишмоқда.
Хусусан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари  томонидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идора вакиллари билан ҳамкорликда Учқўрғон туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида фуқаро А.А қўшни мамлакатдан Ўзбекистон Республикасига ноқонуний равишда Норин дарёси орқали резина қайиқ ёрдамида тегишли ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 70 миллион сўмлик 234 дона биоқўшимча маҳсулотларини олиб ўтаётганда тўхтатиб қолинди.

Задержан правонарушитель, переправлявший БАДы на резиновой лодке через реку Нарын
Таможенниками предпринимаются меры по недопущению контрабанды в страну товаров и продукции, порой сомнительного происхождения.
Сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Наманганской области совместно с представителями других правоохранительных органов, в Учкурганском районе области проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия был задержан гражданин А.А., который с территории соседнего государства, через реку Нарын, на резиновой лодке незаконно переправлял 234 единицы биологически актывных добавок на общую сумму 70 млн сумов. Никаких документов на продукцию у него не оказалось.