ДБҚ Баёноти: Ўзбекистонда қандай товарларни ишлаб чиқариш Сизнинг бизнесингиз учун манфаатли эканлигини биласизми?
4264
Бугунги кунда муҳтарам Президентимиз томонидан халқимизнинг турмуш фаровонлигини янада ошириш мақсадида маҳаллий ишлаб чиқарувчиларни қўллаб-қувватлаш, аҳолини сифатли ва экологик тоза маҳсулотлар билан таъминлаш масалаларига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Амалга оширилаётган изчил ислоҳотлар доирасида нафақат импорт ўрнини босувчи, балки экспортга йўналтирилган товарларни ишлаб чиқариш учун тадбиркорларимизга барча шарт-шароитлар яратилмоқда.
Давлат божхона қўмитаси томонидан мамлакатимизга хориждан импорт қилинаётган асосий халқ истеъмол товарларининг ҳажмлари доимий равишда таҳлил қилиб борилмоқда.
Таҳлиллар, мамлакатимиз аҳолиси учун зарур бўлган халқ истеъмол товарлари катта ҳажмларда импорт қилинаётганлиги, мазкур ҳолат эса бу турдаги товарларга эҳтиёж ҳамон юқори эканлигини кўрсатмоқда.
Шунингдек, ўрганишлар импорт қилинаётган аксарият товарлар республикамизнинг тадбиркорлари томонидан ишлаб чиқарилиши мумкинлигини, бунинг учун эса барча шарт-шароитлар мавжудлигини кўрсатди ва Давлат божхона қўмитаси ушбу турдаги маҳсулотлар ҳақида тадбиркорларимизга батафсил маълумотларни етказишни лозим деб топди.
Ҳурматли тадбиркорлар!
Сизларга тақдим этилаётган ушбу маълумотлар республикамиз аҳолиси учун зарур бўлган халқ истеъмол товарларини ишлаб чиқаришни режалаштириш ва йўлга қўйиш, шунингдек, ўз безнесингизни янада кенгайтириш орқали мамлакатимизнинг иқтисодий салоҳиятини ошириш, қўшимча ишчи ўринларини яратишда хизмат қилади деган умиддамиз.
Сизни қизиқтирган қўшимча маълумотлар бўйича  қўмитанинг Ташқи савдо операциялари мониторинги ва божхона статистикаси бошқармаси (78) 120-76-97 ва Ахборот хизматининг (78) 120-76-17 телефон рақамларига мурожаат қилишингиз мумкин.

Знаете ли вы, производство каких товаров на территории Республики Узбекистан наиболее выгодны для вашего бизнеса?
3631
В рамках осуществляемых в стране интенсивных реформ, создаются все условия для возможности производства не только импортозамещающих, но и экспортно-ориентированных товаров местными предпринимателями.
Государственным таможенным комитетом постоянно анализируются объемы основных товаров народного потребления, ввозимых в нашу страну из-за рубежа.
Проводимые анализы, объемы импортируемых для населения нашей страны товаров народного потребления свидетельствуют о том, что спрос на эти виды товаров все еще высок.
Исследования также показали, что большая часть импортируемых товаров может быть произведена местными предпринимателями и что для этого имеются все необходимые условия и возможности.
Исходя из вышесказанного, Государственный таможенный комитет счел необходимым предоставить предпринимателям подробную информацию об этих видах продукции.
Уважаемые предприниматели!
Надеемся, что предоставленная нами информация поможет  спланировать и запустить производство товаров народного потребления имеющих большую значимость для населения нашей страны, а также будет способствовать повышению экономического потенциала нашей страны и созданию дополнительных рабочих мест путем дальнейшего расширения Вашего бизнеса.
За дополнительной информацией Вы можете обратиться по следующим телефонным номерам Государственного таможенного комитета: