Хусусан, Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси томонидан Чилонзор туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида хорижий фуқаро С.Н. томонидан Тошкент вилояти божхона бошқармасининг “Ойбек” чегара божхона пости орқали қайтариб олиб чиқиш мажбурияти билан мамлакатимизга олиб кирилган “Ауди” русумли автомашинани фуқаро С.А. ўз эҳтиёжлари юзасидан ноқонуний тарзда бошқа давлат рақами белгисини тақиб олиб ҳайдаб юргани маълум бўлди.
Қонунбузар фуқаро мажбуриятнома талабларига зид равишда 105 кун автомашинани мамлакат ҳудудида ноқонуний тарзда бошқарганлиги ва натижада 27 миллион сўм миқдорда божхона тўловларини тўламаганлиги аниқланди.

Unlimited celebration of a "brand new" Audi is over
In particular, the Department of Combating Smuggling and customs violations of the State Customs Committee held an operational event in Chilanzar district.
During the event, it was discovered that the car "Audi" was delivered to the country by foreign citizen S.N. with the obligation to return it, through the Oybek border post. But lately the car was sold to a citizen C.A. and he was illegally riding the car carrying a different registration number taken from his old car, on his own needs during almost 4 months.
The offender was found to have illegally operated a 105-day on the territory of the country in violation of his obligations and as a result failed to pay customs duties in the amount of 27 million soums.