216 миллион сўмлик сифати кафолатланмаган дори-дармонлар тўхтатиб қолинди
Республикамизга сифати кафолатланмаган дори-дармон воситаларини ноқонуний олиб кириш ҳолатларига қарши божхона ходимлари самарали кураш олиб боришмоқда.
Жумладан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари Давлат хавфсизлиги хизмати Наманган вилояти бошқармаси ходимлари билан ҳамкорликда Наманган шаҳрида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида, фуқаро Х.С. бошқарувидаги “ГАЗ-2834” русумли юк автомашинаси белгиланган тартибда Наманган шаҳри И.Каримов кўчасида тўхтатилиб холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу юк машинасида хорижда ишлаб чиқарилган, ҳеч қандай божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 216 миллион сўмлик 5434 та қадоқдаги дори-дармон воситалари  борлиги аниқланди.

Лекарственные средства неопределённого качества на сумму около 216 миллионов сум были изъяты в ходе таможенной проверки
Таможенные органы активно участвуют в борьбе с незаконным оборотом ненадежных лекарственных средств в республике.
В частности, сотрудники Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями регионального таможенного управления по Наманганской области совместно с региональным отделом Службы государственной безопасности провели оперативное мероприятие в городе Наманган.
Во время мероприятия грузовик марки ГАЗ-2834 принадлежащий гражданину Х.С. был остановлен в городе Намангане на улице И. Каримова и осмотрен в присутствии свидетелей.
В результате было установлено, что в данном грузовике перевозилось 5434 упаковки различных лекарственных средств, произведенных за рубежом, без соответсвующих документов подтверждающих таможенное оформление, на сумму около 216 миллионов сумов.