Божхоначилар 1 дона ов қуроли ва 2 кг. 200 гр. кўкнори яширилган хонадонни аниқлашди
Давлат божхона қўмитасининг Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси томонидан қурол-яроғ ва гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний айланмасига доир навбатдаги қонунбузарлик ҳолатини фош этишди.
Тошкент вилояти Янгийўл томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида тезкор кузатувга олинган фуқаро М.Ғ.нинг яшаш хонадони ва ёрдамчи хўжаликлари амалдаги тартибларга асосан ва холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, хонадоннинг эски ошхонасида ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган 1 стволли, 12 калибрли 1 дона ов қуроли яширилгани аниқланди.
Шунингдек, кўздан кечириш давомида ҳовлидаги дарахатларга қуритиш мақсадида илиб қўйилган ҳамда трактор ғилдираклари орасига яшириб қўйилган кўкнори ҳашаклари ва бошоқлари ҳам ашёвий далил сифатида олиб қўйилди.

Таможенники изъяли одно охотничье оружие и 2 кг. 200 гр. спрятанного мака которые были найдены в доме.
1991
Отдел по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета выявил ещё один случай незаконного оборота, а также хранения оружия и наркотиков.
В ходе оперативных мероприятий проведённых в Янгиюльском районе Ташкентской области были осмотрены жилые и подсобные хозяйства находившегося под наблюдением гражданина М.Г. в соответствии с действующими процедурами и при участии свидетелей.
В результате было обнаружено, что на кухне квартиры была спрятана 1 старая охотничья винтовка 12-го калибра.
В ходе дальнейшей проверки в качестве вещественных доказательств были также изъяты стопки мака, которые были вывешены для сушки во дворе и спрятаны внутри колес трактора.