67 миллион сўмлик товар моддий бойликлари божхона назоратидан яширилганлиги маълум бўлди
Турли кўринишдаги товар моддий бойликларининг яширин йўллар билан юртимизга олиб киришга бўлган уринишлар ўз вақтида божхоначилар томонидан бартараф қилинмоқда.
Жумладан, Қорақалпоғистон Республикаси  божхона бошқармаси “Даут-ата” чегара божхона постига қўшни мамлакатдан ўзининг “Лада Ларгус” русумли автомобилида кириб келган фуқаро М.Ў.нинг хатти-ҳаракатлари божхоначилар эътиборини тортди ва унинг қўл юклари белгиланган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, ушбу шахс умумий қиймати 67,7 миллион сўмлик 12 хил турдаги жами 2580 дона маиший техникa буюмларини яширинча юртимизга олиб кирмоқчи бўлгани ўз вақтида фош қилинди.

В частности, на приграничном таможенном посту «Даут-ата» УГТК по Республике Каракалпакстан у сотрудников таможни вызвал подозрение своим нервозным поведением вьехавший на территорию таможенного поста с соседнего государства на своем автомобиле марки “Лада Ларгус” гражданин М.У. В следствие чего в установленном порядке был проведен таможенный контроль в отношении гражданина и его автомобиля.
В результате проведенных проверок выяснилось, что гражданин пытался незаконно завезти на территорию нашей страны 2580 единиц бытовой техники 12 видов на общую сумму 67 миллионов 700 тысяч сум.