Ноқонуний “дорифурушларнинг” фаолиятига чек қўйилди
Мамлакатимизга сифати кафолатланмаган дори воситаларини яширинча олиб киришга бўлган уринишларга божхоначилар томонидан ўз вақтида чек қўйилмоқда.
“Тошкент” халқаро аэропортига хориждан учиб келган фуқаролар М.М., А.А. ва П.Д юклари белгиланган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Текширув жараёнида ушбу шахсларнинг юклари орасидан божхона назоратига тақдим қилинмаган ва жисмоний шахслар учун белгиланган олиб кириш меъёридан ортиқ бўлган жами 772 дона “Montalin” ҳамда “Samyun Wan” номли сифати кафолатланмаган дори воситалари борлиги аниқланди.

Пресечен незаконный ввоз лекарственных препаратов
В целях пресечения незаконного ввоза лекарственных препаратов и медикаментов неизвестного качества на территорию нашего государства сотрудниками таможни регулярно осуществляются меры по борьбе с подобного рода правонарушениями.
Сотрудниками специализированного таможенного комплекса (СТК) «Ташкент-АЭРО» был проведен в установленном порядке таможенный контроль в отношении багажа прилетевших из за-рубежа пассажиров.
В результате проведенного при участии понятых таможенного досмотра, в сумках троих граждан были обнаружены сокрытые от таможенного контроля, не указанные в пассажирской таможенной декларации лекарственные препараты для лечения суставов “Montalin” в количестве 772 единицы и капсулы предназначенные для набора веса “Samyum WAN”.