Яширинча олиб кетилаётган 303 миллион сўмлик дори воситалари тўхтатиб қолинди
Божхона органлари томонидан сифати кафолатланмаган дори воситаларини юртимизга ноқонуний олиб кирилишига қарши самарали кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари вилоят Давлат хавфсизлиги хизмати вакиллари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида, фуқаро М.А бошқарувидаги “Кобальт” русумли автомашина тўхтатилиб, белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди. Натижада, автомашинада 31 турдаги 162 миллион сўмлик дори воситалари борлиги аниқланди.
Шундан сўнг, тезкор тадбир давом эттирилиб, фуқаро М.О бошқарувидаги “Ласетти” автомашинаси ҳам белгиланган тартибда назоратдан ўтказилди. Текширув жараёнида автомашинада 141 миллион сўмлик 20 турдаги дори воситалари борлиги маълум бўлди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида умумий қиймати 303 миллион сўмдан ортиқ бўлган дори воситалари ашёвий далил сифатида олинди.

Обнаружены незаконно перевозимые лекарственные препараты на 303 миллиона сум
Недавно, мы писали о том, что на территории Наманганской области было выявлено несколько фактов связанных с незаконным ввозом и хранением лекарственных препаратов и медикаментов неизвестного качества.
На днях, на территории этой же области, были выявлены еще несколько подобных фактов правонарушений.
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Наманганской области и Службы государственной безопасности было проведено совместное оперативное мероприятие.
На основании полученной оперативной информации был остановлен в установленном порядке и досмотрен при участии понятых автомобиль марки Chevrolet «Cobalt», за рулем которого находился гражданин М.А.
В результате проведенных проверок, в автомобиле были обнаружены более 30 видов лекарственных препаратов, без необходимых соответствующих документов, на сумму более 162 миллионов сум.
После чего, мероприятие было продолжено и был остановлен в установленном порядке и досмотрен при участии понятых автомобиль марки Chevrolet «Lacetti», за рулем которого находился гражданин М.О.
В результате проведенных проверок, в автомобиле были обнаружены лекарственные препараты 20 видов, общая сумма которых составляла 141 миллион сум.
В результате проведенного оперативного мероприятия в общей сложности из незаконного оборота были изъяты в качестве вещественного доказательства лекарственные препараты на общую сумму более 303 миллиона сум.