Каптивада ноқонуний олиб кетилаётган 220 миллион сўмлик телефонлар фош бўлди
Божхона ходимлари томонидан мамлакатимизга маиший техника буюмларини ноқонуний олиб кирилишига қарши самарали кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари Давлат хавфсизлик хизмати вакиллари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбир давомида қонунбузарнинг “уддабуронлиги”га чек қўйишди.
“Марғилон-Тошкент” йўналишида ҳаракатланаётган фуқаро Х.Ш. бошқарувидаги “Каптива” русумли автомашина тўхтатилиб, белгиланган тартибда холислар иштирокида текширилди.
Натижада, автомашина салони ва юкхонасида фуқаро К.А. томонидан қайта сотиш мақсадида олиб кетилаётган, тегишли хужжатлари бўлмаган умумий қиймати 220 миллион сўмлик 190 дона уяли алоқа воситалари борлиги маълум бўлди.

В автомобиле «Chevrolet Captiva» обнаружены сотовые телефоны на 220 миллионов сум
На днях, в ходе проведения совместного оперативного мероприятия сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области и представителями Службы государственной безопасности был пресечен факт незаконного оборота бытовой техники на территории нашего государства.
На основании имеющейся оперативной информации был остановлен и досмотрен при участии понятых ехавший по направлению «Маргилан-Ташкент» автомобиль марки «Chevrolet Captiva», за рулем которого находился гражданин Х.Ш.
В результате проведенных проверок в салоне и багажном отделении автомобиля были обнаружены, как далее стало известно незаконно перевозившиеся с целью дальнейшей перепродажи 190 единиц сотовых телефонов без каких-либо соответствующих документов на сумму 220 миллионов сум.