Божхона ходимлари “Эл-юрт умиди” жамғармасининг стипендиатлик сертификатини қўлга киритишди
Бугун Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг Маданият саройида Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги мутахассисларни хорижда тайёрлаш ва ватандошлар билан мулоқот қилиш бўйича “Эл-юрт умиди” жамғармасининг вазирлик, идора ва ташкилотлар учун эълон қилинган 2-стипендия танловининг саралаш танловларидан муваффақиятли ўтган ҳамда Жамғарма Васийлик кенгаши қарори билан стипендиат сифатида тасдиқланган номзодларга стипендиатлик сертификатини топшириш маросими ўтказилди.
Ушбу тантанали тақдирлаш маросимида хорижда стажировка ва малака ошириш таълим дастурларида стипендиат сифатида тасдиқланган номзодлар – Божхона институтининг Махсус-ҳуқуқий фанлар кафедраси бошлиғи Саҳодилла Шомирзаев, Божхона экспертизаси ва товарларни таснифлаш кафедраси доценти в.б. Шоҳиста Муратова ва Умумҳуқуқий фанлар кафедраси ўқитувчиси Жаҳонгир Аллаёровлар иштирок этиб, стипендиатлик сертификатларига эга бўлишди.
Жамғарманинг хорижда таълим олиш учун номзодларни танлов асосида танлаб олишни ўтказиш тартиби тўғрисидаги низоми асосида стипендияларга номзодларни саралаш магистратура ва докторантура дастурлари учун 4 босқичда, малака ошириш ва стажировка дастурлари учун 3 босқичда амалга оширилди.
Саралаш танловларидан муваффақиятли ўтган божхоначилар келгусида ўз билим ва тажрибалари билан юртимиз тараққиётига муносиб ҳисса қўшишларини билдирдилар.

Сотрудники таможни стали обладателями Стипендии фонда «Эл-юрт умиди»
На днях, во дворце культуры Ташкентского Государственного экономического университета была проведена церемония награждения кандидатов, утвержденных Решением Попечительского Совета Фонда в качестве стипендиатов, сертификатами о получении стипендии успешно прошедших все этапы конкурса объявленного для министерств, ведомств и организаций Фондом "Эл-юрт умиди" по обучению за рубежом и диалогу с соотечественниками при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
Радостной новостью стало то, что обладателями гранта на прохождение повышения квалификации, стажировки и обучения за рубежом стали Заведующий кафедрой Специальных юридических наук Таможенного института Саходилла Шомирзаев, и.о. доцента кафедры Таможенной экспертизы и классификации товаров Шахиста Муратова и преподаватель кафедры Общеюридических дисциплин Джахангир Аллаяров.
Они также приняли участие в торжественной церемонии и получили специальные сертификаты о получении стипендии с правом обучения за рубежом по программам подготовки, повышения квалификации и стажировки кадров фонда «Эл-юрт умиди» в 2019—2021 годах.
Таможенники успешно прошедшие конкурсный отбор и ставшие обладателями сертификата отметили, что в будущем, благодаря полученным за рубежом знаниям и опыту, внесут достойный вклад в развитие нашей страны.