100 миллион сўмлик телевизорларни ноқонуний пулламоқчи бўлган шахс қўлга олинди
Божхона ходимлари томонидан сифати кафолатланмаган маиший техника товарларининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди.
Жумладан, Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси томонидан Яшнобод туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида фуқаролар И.А. ва И.М. бошқарувида бўлган “Changan” русумли автоулов белгиланган тартибда тўхтатилиб, холислар иштирокида текширилди.
Натижада, автомашина юкхонасида тегишли ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 100 миллион сўмдан ортиқни ташкил этувчи 75 дона телевизорлар борлиги аниқланди.

В частности, сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета в Яшнабадском районе города было проведено оперативное мероприятие.
В ходе оперативного мероприятия был остановлен в установленном порядке и досмотрен при участии понятых автомобиль марки “Changan”.
В результате проведенного досмотра в грузовом отделении автомобиля были обнаружены 75 единиц телевизоров без каких-либо соответствующих документов на сумму более 100 миллионов сум.