Сифати кафолатланмаган маҳсулотларни 28 300 АҚШ долларига пулламоқчи бўлган шахс қўлга олинди
Божхона органлари томонидан сифати кафолатланмаган товар-моддий бойликларининг ноқонуний айланмасига ўз вақтида чек қўйилди.
Хусусан, Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси томонидан  Чилонзор туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро Х.Ж.нинг ноқонуний хатти-ҳаракати фош этилди.
Ушбу шахс, “Газель” русумли автомашина юкхонасига юкланган, ҳеч қандай тегишли ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган 3000 дона қўл учун тиббий антисептик гигиеник гелларни 28 300 АҚШ долларига сотаётган  вақтида қўлга олинди.

Пресечена незаконная продажа товаров неизвестного качества
Сотрудниками таможенных органов проводятся регулярные мероприятия по пресечению правонарушений, связанных с незаконным оборотом товарно-материальных ценностей неизвестного качества на таможенной территории Республики Узбекистан.
Сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета в ходе оперативного мероприятия, проведенного в Чиланзарском районе города, были выявлены незаконные действия гражданина Х.Ж.
Гражданин был задержан при осуществлении незаконной продажи антисептических гелей для рук зарубежного производства в количестве 3000 единиц без необходимых документов, которые находились в грузовой части автомобиля марки «Газель». Общая сумма обнаруженных товаров составила 28 тысяч 300 долларов США.