“Дамас” ўриндиқлари остига яширилган 187 миллион сўмлик уяли телефонлар
Божхона ходимлари мамлакатимизга товар моддий бойликларини ноқонуний олиб кириш ҳолатларига ўз вақтида чек қўйишмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошқармасининг Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан қўшни мамлакат билан чегарадош худудларда ўтказилган тезкор тадбир давомида юртимизга товар моддий бойликларни ноқонуний йўллар билан олиб кираётган қонунбузарлар фаолиятига нуқта қўйилди.
Фарғона туманида ўзининг “Дамас” русумли автомашинасида ҳаракатланаётган фуқаро М.Х. белгиланган тартибда тўхтатилиб, холислар иштирокида текширувдан ўтказилди.
Натижада, автомашина салони ўриндиқлари остида тегишли ҳужжатларга эга бўлмаган 187,1 миллион сўмлик 116 дона уяли алоқа воситалари яширилганлиги аниқланди.

В автомобиле “Damas” обнаружены спрятанные сотовые телефоны на 187 миллионов сум
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному ввозу товарно-материальных ценностей на территорию нашего государства.
На днях, сотрудниками отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области в ходе проведения оперативного мероприятия на приграничной с соседним государством территории был пресечен факт незаконного ввоза товарно-материальных ценностей на территорию нашего государства.
В частности, был остановлен в установленном порядке и досмотрен при участии понятых ехавший по Ферганскому району области автомобиль марки “Damas”, за рулем которого находился гражданин М.Х.
В результате проведенной проверки в салоне под сиденьями автомобиля были обнаружены спрятанные 116 единиц сотовых телефонов на сумму более 187 миллионов сум.