297 миллион сўмлик сифати кафолатланмаган спорт озуқалари ноқонуний сақланаётганлиги фош этилди
Божхоначилар томонидан сифати кафолатланмаган маҳсулотларнинг ноқонуний айланмасига қарши тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси  Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан Тошкент шаҳри Чилонзор туманидаги фуқаро М.Ш.га тегишли хонадон белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу шахс ўз уйида жами 72 турдаги умумий қиймати 297 миллион сўмлик спорт озуқаларини ноқонуний сақлаб келаётгани фош этилди.

Выявлен факт незаконного хранения спортивного питания на 297 миллионов сум
Сотрудниками таможенных органов регулярно проводятся необходимые мероприятия по предотвращению незаконного оборота товаров и материальных ценностей неизвестного качества на таможенной территории Республики Узбекистан.
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ташкентской области было проведено подобное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия, на основе имеющихся оперативных данных, была проведена проверка дома жителя Чиланзарского района города Ташкента гражданина М.Ш.
В результате проверки был выявлен факт незаконного хранения гражданином спортивного питания 72 видов на общую сумму 297 миллионов сум.