Давлат божхона қўмитасида китоб ярмаркаси ташкил қилинди
Мамлакатимизда Муҳтарам Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан китоб ҳамда китобхонлик масаласига алоҳида эътибор қаратиб келинмоқда. Давлатимиз раҳбарининг 2017 йил 13 сентябрдаги “Китоб маҳсулотларини нашр этиш ва тарқатиш тизимини ривожлантириш, китоб мутолааси ва китобхонлик маданиятини ошириш ҳамда тарғиб қилиш бўйича комплекс чора-тадбирлар дастури тўғрисида”ги Қарори фикримизнинг яққол исботидир.
Давлат божхона қўмитаси Марказий аппарати томонидан “Ўқитувчи” китоб дўконлари тармоғи билан ҳамкорликда  Китоб ярмаркаси ташкил қилинди. Унда мамлакатимизнинг еткачи нашриётлари томонидан тайёрланган бежирим ва қизиқарли китоблар савдоси бўлиб ўтди.
Мазкур ярмаркада божхона ходимлари томонидан бадиий ва илмий асарлар кўплаб харид қилинди. Ярмаркада болажонлар учун олиб келинган ранг-баранг китобларнинг кўплиги божхоначилар учун айни муддао бўлди – иссиқ кунларда таътилда уйда ўтирган болажонлар учун китобдан бошқа яна қандай ажойиб совға бўлиши мумкин?!
Давлат божхона қўмитаси Ёшлар иттифоқи етакчилари кенгаши раиси Шерзод Йўлдошев ҳам  божхона тизимида хизмат ўтаётган ёшлар номидан ташкилотчиларга миннатдорчилик билдирар экан, бундай тадбирларни кўпайтириш тарафдори эканлигини айтиб ўтди. Зеро, китобхонлик бугун барча соҳа вакиллари учун сув ва ҳаводек зарурлигига алоҳида урғу берди.

В Государственном таможенном комитете была организована ярмарка книг
В настоящее время в нашей стране на основе Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017 — 2021 годах осуществляются масштабные преобразования во всех сферах и отраслях. При этом особое внимание уделяется еще большему утверждению в нашей жизни благородных ценностей и традиций, в частности, повышению культуры чтения, что имеет огромное значение для роста духовно-интеллектуального потенциала, расширения мировоззрения нашего народа, особенно молодого поколения, воспитания гармонично развитых личностей в духе любви и преданности Родине.
В этих целях Центральным аппаратом Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан совместно с сетью книжных магазинов “Ўқитувчи” на днях была организована книжная ярмарка на которой были выставлены десятки лучших интересных и познавательных книг.
Особено актуальной организованная ярмарка стала для таможенников-родителей, которых так мучает вопрос: “Чем занять ребенка на летних каникулах?” Купленные ими на ярмарке книги позволят детям погрузиться в мир увлекательных путешествий, открыв свои двери в сказочный и удивительный мир. Нет более прекрасного подарка детям в эти теплые летние дни чем книга.
На ярмарке также  были представлены литературные новинки. Особым вниманием пользовалась художественная, научная, научно-популярная и современная научно-художественная литература.
Председатель Совета лидеров Союза молодежи Государственного таможенного комитета Шерзод Юлдашев, поблагодарил от имени сотрудников таможенных органов организаторов данной ярмарки и выразил надежду на то, что подобные мероприятия будут проводиться почаще.