Божхоначилар томонидан сифати кафолатланмаган товар-моддий бойликларининг ноқонуний айланмасига қарши самарали кураш олиб борилмоқда.
3 минг дона олов ёндиргичлар манзилига етмади
Жумладан, Жиззах вилоят божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар билан ҳамкорликда Оқ-олтин туманида товар-моддий бойликларнинг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказиди.
Тадбир давомида фуқаро И.А. бошқарувидаги “Дамас” русумли автомашина салони кўздан кечирилди. Натижада, автомашина салонида ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган ва умумий қиймати 7,5 миллион сўмлик 3000 дона олов ёндиргичлар борлиги аниқланди.

В автомобиле «Damas» обнаружены не декларированные зажигалки
Сотрудниками таможенных органов на постоянной основе проводятся мероприятия по пресечению правонарушений, связанных с незаконным оборотом товарно-материальных ценностей на таможенной территории Республики Узбекистан.
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Джизакского областного таможенного Управления совместно с представителями других правоохранительных органов на территории Акалтынского района области было проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия, был остановлен и проверен в установленном порядке автомобиль марки “Damas” за рулем которого находился гражданин И.А. В результате проведенных проверок, в салоне автомобиля были обнаружены зажигалки в количестве 3000 единиц на сумму 7 миллионов 500 тысяч сум. К обнаруженным товарам водитель автомобиля не смог предоставить никаких нужных документов.