Маиший техника воситаларининг ноқонуний олиб кирилиши фош этилди
Божхоначилар томонидан товар моддий бойликларини юртимизга ноқонуний йўллар билан олиб кирилишига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
Хусусан, Наманган вилояти божхона бошқармаси “Косонсой” чегара божхона пости ходимлари А.Н. божхона тўловларидан қочиш мақсадида 17 миллион сўмлик 2 турдаги маиший техника воситаларини мазкур пост орқали ноқонуний олиб ўтмоқчи бўлганида тўхтатиб қолишди.
Шунингдек, “Поп” чегара божхона пости ходимлари фуқаро А.Ф.нинг 5 миллион сўмлик 2 дона кондиционерларни мазкур пост орқали ноқонуний олиб ўтишга уринганлигини аниқлашди.

Пресечены несколько фактов незаконного перемещения бытовой техники
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному ввозу бытовой техники на территорию нашего государства.
В частности, сотрудниками приграничного таможенного поста «Касансай» УГТК по Наманганской области был задержан с поличным гражданин А.Н., при осуществлении в целях уклонения от уплаты таможенных платежей незаконного ввоза бытовой техники 2 видов на сумму 17 миллионов сум.
Также, сотрудниками приграничного таможенного поста «Поп» была пресечена попытка незаконного ввоза гражданином А.Ф. 2 кондиционеров на сумму 5 миллионов сум.