Гиёҳвандлик билан боғлиқ жиноятларни ҳар қандай ҳолатда ҳам оқлаб бўлмайди. Бу борада қанча тушунтириш ишлари олиб борилмасин афсуски, орамизда бу жиноятга қўл урганлар учрамоқда.
Дераза ромлари орасига нима яширилган эди?
Хусусан, куни-кеча Қашқадарё вилоят божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилигига қарши курашиш бўлими ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идора ходимлари билан ҳамкорликда Чироқчи туманида тезкор тадбир ўтказилди. Тадбир давомида фуқаро Ч.О. нинг яшаш хонадони белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилганида, хонадоннинг ҳовли қисмида 27 туп “Каннабис” гиёҳвандлик ўсимлигини парваришлаётганлиги аниқланди.
Шунингдек, хизмат ити кўмагида ўтказилган текширув давомида ушбу фуқаронинг ҳовлисидаги дераза ромлари орасида қуритилган ҳолдаги оғирлиги 415 грамм “Марихуана” гиёҳвандлик воситаси хуфёна тарзда яширилганлиги ҳам фош этилди.

Служебная собака учуяла спрятанную среди рам марихуану
Органами государственной таможенной службы на постоянной основе осуществляются меры по борьбе с сокрытым от таможенного контроля незаконным оборотом и выращиванием наркотических веществ на территории Республики Узбекистан.
Сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Кашкадарьинского областного таможенного Управления и представителями других правоохранительных органов в ходе совместного оперативного мероприятия  проведенного в Чиракчинском районе области  на основе полученных оперативных данных было проведено обследование дома одного из жителей.
В результате проверок во дворе дома были обнаружены незаконно выращиваемые 27 кустов наркотического растения «каннабис». А также, с помошью служебной собаки были обнаружены спрятанные среди оконных рам 415 граммов сушеной марихуаны.