Вагон ўриндиқлари остига нима яширилган эди?
Божхона органлари томонидан сифати кафолатланмаган маҳсулотларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди.
Жумладан, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси “Келес” темир йўл чегара божхона ходимлари қўшни давлатдан юртимизга кириб келган поезд йўловчиларининг юкларини белгиланган тартибда божхона кўригидан ўтказишди.
Натижада, фуқаролар К.С., С.Н. ва М.Б.лар божхона декларациясида кўрсатилмаган ҳамда божхона ходимининг  оғзаки сўровида маълум қилинмаган 77 дона чилим учун мўлжалланган тамаки ва кўмирлар, 1,2 тонна қизил олмалар ва бошқа сифати кафолатланмаган маҳсулотларни вагон ўриндиқлари остига беркитиб олиб киришга уринганлиги аниқланди.

Под сиденьями поезда обнаружены спрятанные товары на 90 миллионов сум
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты правонарушений, связанных с незаконным оборотом товарно-материальных ценностей неизвестного качества.
В частности, на приграничном железнодорожном таможенном посту “Келес”, УГТК по городу Ташкенту, сотрудниками таможенного поста был проведен таможенный контроль в отношении багажа пассажиров, въехавшего в нашу страну с соседнего государства пассажирского поезда.
В результате проведенных проверок под пассажирскими сиденьями были обнаружены такие сокрытые от таможенного контроля товары, как табак и уголь для 77 единиц кальянов, 1,2 тонны красных яблок и другие  не задекларированные и не заявленные при устном опросе товары неизвестного качества которые пытались незаконно завезти пассажиры поезда граждане К.С., С.Н. и М.Б.