Нақд хорижий валютани ноқонуний олиб чиқиш режаси фош этилди
Божхоначилар томонидан нақд хорижий валюталарни юртимиздан ноқонуний олиб чиқилишига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
Хусусан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси “Фарҳод” чегара божхона пости ходимлари томонидан мамлакатимиздан қўшни давлатга чиқиб кетаётган фуқаро К.М.нинг қўл юклари божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, унинг сумкасидаги ҳамённинг ички чўнтакларида божхона назоратидан яширилган, оғзаки сўровда маълум қилинмаган ва декларацияда кўрсатилмаган 736 300 Россия рубли ва 100 АҚШ доллари борлиги аниқланди.

Пресечен незаконный вывоз из страны наличной иностранной валюты
Таможенниками нашей республики продолжаются осуществляться меры по пресечению незаконного вывоза наличной иностранной валюты за пределы нашего государства.
В частности, сотрудниками приграничного таможенного поста «Фархад» Ташкентского областного таможенного Управления было пресечено подобное правонарушение. При проведении таможенного контроля в отношении ручной клади принадлежавшей гражданке К.М. прибывшей на территорию приграничного таможенного поста с целью выезда в соседнее государство, в кошельке, находившемся внутри сумки были обнаружены не указанные в таможенной декларации и не заявленные при устном опросе сокрытые от таможенного контроля 736 тысяч 300 Российских рублей и 100 долларов США.