Божхоначилар томонидан сифати кафолатланмаган турли хил товарлар тўхтатиб қолинди
Божхона ходимлари томонидан товарлар ва моддий бойликларнинг божхона чегаралари орқали ноқонуний ҳаракатланишини олдини олиш, республикамизнинг иқтисодий манфаатларини ҳимоя қилиш юзасидан мунтазам равишда тезкор чора-тадбирлар олиб борилмоқда.
Божхоначилар томонидан  сифати кафолатланмаган турли хил товарлар тўхтатиб қолинди
Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунбузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикасига кириб келаётган “Алмата-Нукус” йўловчи поезди кўздан кечирилди. Натижада, 10 та ҳолатда, хеч қандай хужжатлари бўлмаган, турли хилдаги жами 228 миллион сўмдан зиёд сифати кафолатланмаган ноқонуний товарларнинг айланмасига ўз вақтида чек қўйилди.

Выявлены факты правонарушений, связанных с незаконным оборотом товарно-материальных ценностей
Не секрет, что таможенные органы выполняют ключевую задачу на границе по защите экономических интересов стран и их граждан. Сотрудниками таможенных органов регулярно проводятся необходимые мероприятия по предотвращению незаконного перемещения товаров и материальных ценностей через таможенную границу нашего государства.
В частности, на днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Республике Каракалпакстан было проведено подобное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия была проведена таможенная проверка пассажирского поезда прибывшего на территорию Республики Узбекистан по маршруту «Алматы-Нукус». В результате проверок, в общей сложности было выявлено 10 фактов правонарушений, связанных с незаконным оборотом различных товарно-материальных ценностей неизвестного качества на общую сумму более 228 миллионов сум.