Қонунбузарларнинг 73,4 миллион сўмлик режаси чиппакка чиқди
Божхоначиларимиз томонидан сифати кафолатланмаган маҳсулотларнинг ноқонуний айланмасига қарши самарали кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси “Келес” темир йўл чегара божхона пости ходимлари юртимизга кириб келган поезд йўловчиларининг юкларини белгиланган тартибда божхона кўригидан ўтказишди.
Натижада, фуқаролар А.Н. ва К.А.лар 53,2 миллион сўмлик бир тонна оғирликдаги олма, узум, манго мевалари ҳамда 20,2 миллион сўмлик турли товар моддий бойликларини мамлакатимизга ҳеч қандай тегишли ҳужжатларсиз олиб  киришга уринганликлари аниқланди.

Пресечен незаконный ввоз товарно-материальных ценностей на 73 миллиона сум
Сотрудниками таможенных органов на постоянной основе осуществляются мероприятия по пресечению незаконного оборота товарно-материальных ценностей на территории нашего государства.
В частности, на приграничном железнодорожном таможенном посту “Келес” УГТК по городу Ташкенту был проведен таможенный контроль в отношении грузов пассажиров прибывшего на территорию нашего государства поезда.
В результате проверок выяснилось, что граждане А.Н. и К.А. пытались без каких-либо документов незаконно завезти в нашу страну яблоки, виноград и манго в количестве более одной тонны на сумму 53 миллионов 200 тысяч сум, а также разнообразные товарно-материальные ценности на сумму более 20 миллионов сум.