Қинғир режанинг қийиғи чиқди!
Божхона ходимлари томонидан тамаки маҳсулотларини божхона чегаралари орқали ноқонуний олиб ўтилишининг олди олинмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар вакиллари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказди.
Тадбир давомида Фарғона туманида фуқаро М.Қ. тўхтатилиб, унинг ёнидаги қўл юклари белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди. Натижада, ушбу фуқаро салкам 28 миллион сўмлик 3 хил турдаги 2800 қути тамаки маҳсулотларини айланма  йўллар орқали мамлакатимизга олиб келаётганлиги аниқланди.

Пресечен незаконный ввоз табачных изделий
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются правонарушения связанные с незаконным перемещением табачных изделий через таможенные границы Республики Узбекистан.
На днях сотрудниками таможенного Управления по Ферганской области и представителями других правоохранительных органов было проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия в Ферганской области был остановлен гражданин М.К. в отношении которого в установленном порядке была проведена проверка с участием понятых. В результате выяснилось, что этот гражданин незаконными объездными путями вез в нашу страну 2800 единиц коробок табачных изделий 3 видов на общую сумму 28 миллионов сум.