Божхона расмийлаштируви учун қайси постда қанча вақт сарфланмоқда? Май ойи натижалари билан танишинг!
Ташқи иқтисодий фаолият иштирокчилари томонидан товар ва транспорт воситаларининг экспорти ва импортида божхона расмийлаштируви учун сарфланган ўртача вақти ҳақида божхона постлари кесимида 2019 йил май ойи якунлари билан танишинг.
2019 йил май ойи якунларига кўра, товарларни "экспорт" божхона режимига расмийлаштириш учун сарфланган вақт бўйича республикамиздаги 53 та ташқи иқтисодий фаолият  (ТИФ) божхона постлари орасида Қашқадарё вилояти божхона бошқармаси Муборак ТИФ божхона пости етакчилик қилмоқда. Бу ерда экспорт божхона юк декларацияларини расмийлаштириш учун ўртача 10 дақиқа 24 сония сарфланган.
Ундан кейинги ўринларни 12 дақиқа 45 сония билан Бухоро вилояти божхона бошқармасининг Қоровулбозор ТИФ божхона пости ҳамда 16 дақиқа 44 сония билан Андижон вилояти божхона бошқармасининг Асака ТИФ  божхона пости эгаллади.
2019 йил май ойи якунларига кўра, товарларни "импорт" божхона режимига расмийлаштириш учун сарфланган вақт бўйича республикамиздаги 53 та ташқи иқтисодий фаолият (ТИФ) божхона постлари орасида Қашқадарё вилояти божхона бошқармасининг Муборак ТИФ божхона пости етакчилик қилмоқда. Бу ерда импорт божхона юк декларацияларини расмийлаштириш учун ўртача 34 дақиқа 4 сония сарфланган.
Ундан кейинги ўринларни 51 дақиқа 35 сония билан Бухоро вилояти божхона бошқармасининг Қоровулбозор ТИФ божхона пости ҳамда 56 дақиқа 41 сония билан Навоий вилояти божхона бошқармасининг Зарафшон ТИФ  божхона пости эгаллади.

Сколько времени уходит на таможенное оформление на таможенных постах? Ознакомтесь с результатами за МАЙ месяц
17316
Исходя из вышеизложенного, начиная с 2019 года на официальном веб-сайте Государственного таможенного комитета публикуется информация по ежемесячному итогу о времени, расходуемом на таможенное оформление экспорта и импорта товаров и транспортных средств участниками внешнеэкономической деятельности на таможенных постах. Таким образом, ниже вы можете ознакомиться со следующей информацией по состоянию на май 2019 года.
По итогам мая 2019 года, таможенный пост ВЭД «Мубарак» УГТК по Кашкадарьинской области является лидером среди 53 таможенных постов ВЭД, по времени, затраченном на таможенное оформление товаров, помещаемых под таможенный режим «Экспорт». Грузовая таможенная декларация на этом таможенном посту была оформлена в среднем за 10 минут 24 секунды.
Далее следуют таможенные посты ВЭД УГТК по Бухарской области «Караулбазар», где декларация была оформлена за 12 минут и 45 секунд и «Асака» УГТК по Андижанской области  где декларация была оформлена за 16 минут 44 секунды.
По итогам мая 2019 года, таможенный пост ВЭД «Мубарак» УГТК по Кашкадарьинской области является лидером среди 53 таможенных постов ВЭД, по времени, затраченном на таможенное оформление товаров, помещаемых под таможенный режим «Импорт». Грузовая таможенная декларация на этом таможенном посту была оформлена в среднем за 34 минуты и 04 секунды.
Далее следуют таможенные посты ВЭД «Караулбазар» УГТК по Бухарской области где декларация была оформлена за 51 минуту 35 секунд и «Зарафшан» УГТК по Навоийской области где декларация была оформлена за 56 минут 41 секунду.