“Нексия”га яширилган 283 миллион сўмлик уяли телефонлар фош этилди
Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан Марғилон шаҳрида ўтказилган тезкор тадбир давомида шу каби ҳуқуқбузарлик ҳолати аниқланди.
Тадбир давомида, “Водил-Фарғона-Марғилон” йўналишида ҳаракатланаётган фуқаро М.Х бошқарувидаги “Нексия-2” русумли автомашина Марғилон шаҳрида тўхтатилиб кўздан кечирилди.
Натижада автомашина юкхонасида муқаддам қўшни мамлакатдан олиб кирилган, хорижда ишлаб чиқарилган, тегишли ҳужжатлари бўлмаган, 9 турдаги 283 миллион сўмлик 262 дона уяли алоқа воситалари борлиги аниқланди.

Пресечен факт незаконного оборота сотовых телефонов на 283 миллионов сум
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области в ходе проведенного в городе Маргилане оперативного мероприятия был пресечен факт правонарушения, связанного с незаконным оборотом сотовых телефонов.
В частности, на основании полученной оперативной информации был остановлен и осмотрен передвигавшийся по направлению «Вуадиль-Фергана-Маргилан» автомобиль марки «Nexia-2», за рулем которого находился гражданин М.Х.
В результате проведенных проверок в багажном отделении автомобиля были обнаружены ранее завезенные с соседнего государства 262 единицы зарубежного производства сотовых телефонов 9 видов, без необходимых документов, на сумму 283 миллионов сум.