Сумкадаги озиқ-овқатлар орасига нима яширилган эди?
Божхона ходимлари “Тошкент” халқаро аэропортида уяли алоқа воситаларини яширинча олиб киришга уринган фуқаронинг “устамонлигини” фош этишди.
«Сеул-Тошкент» йўналиши бўйича учиб келган фуқаро З.Р. ҳаракатланиш учун «яшил» йўлакни танлаб, божхона ходимининг оғзаки сўровида сумкалари ичида озиқ-овқат махсулотлари борлигини маълум қилди.
Бироқ,  фуқаро З.Р. нинг қўл юклари рентген-сканер қурилмаларидан ўтказилганда, ушбу фуқаронинг “устамонлиги” фош бўлди.  Сумкалар ичидаги озиқ-овқат махсулотлари орасига яширилган ва жисмоний шахслар учун товарларни божсиз олиб кириш меъёридан ортиқ бўлган киймати 26 миллион сўмлик 114 дона уяли алоқа воситалари борлиги аниқланди.

Спрятанные в сумке с продуктами сотовые телефоны
В международном аэропорту Ташкент сотрудниками таможни был пресечен незаконный ввоз на территорию нашей страны сотовых телефонов.
Совершая переход по «зеленому» коридору, прилетевший рейсом «Сеул-Ташкент» гражданин З.Р., сообщает таможенникам при устном опросе, что в сумках у него находятся продукты.
Но, при проведении таможенного контроля в установленном порядке, изображения, высвеченные на мониторе рентгеновского аппарата при проверке ручной клади гражданина, выявили совсем другую картину.
В результате проведенного дополнительного таможенного досмотра среди находившихся в сумке продуктов были обнаружены спрятанные 114 единиц сотовых телефонов на сумму 26 миллионов сум, что на много превышает предельные нормы беспошлинного ввоза товаров физическими лицами на территорию нашего государства.