Божхона органлари томонидан маиший техника воситаларини ноқонуний айланмасига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
“Кобальт”га нималар яширилган эди?
Хусусан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан Марғилон шаҳрида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбирда, “Пакана-Фарғона-Марғилон” йўналишида ҳаракатланаётган фуқаро М.О бошқарувидаги “Кобалт” русумли автомашина тезкор кузатувга олиниб, Марғилон шаҳрида яшовчи фуқаро И.Н. хонадонига кириб боргандан сўнг кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина салони ва  юкхонасида муқаддам қўшни мамлакатдан республикамизга ноқонуний олиб кирилган, хорижда ишлаб чиқарилган, тегишли ҳужжатлари бўлмаган, қиймати 31,2 миллион сўмлик 156 дона гўшт қиймалагичлар борлиги аниқланди.

Что было спрятано в автомобиле «Cobalt»?
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному обороту бытовой техники на территории нашего государства.
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области в городе Маргилане было  проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе проведенного мероприятия, было установлено оперативное наблюдение за передвигавшимся в направлении «Пакана-Фергана-Маргилан» автомобилем марки «Cobalt», за рулем которого находился гражданин М.О. По прибытии автомобиля в дом некоего гражданина И.Н. живущего в городе Маргилане, сотрудниками таможни был проведен осмотр автомобиля.
В результате проведенных проверок, в салоне и багажном отделении автомобиля были обнаружены ранее незаконно завезенные с соседнего государства 156 единиц электромясорубок иностранного производства на сумму более 31 миллиона сум.