Автобус музлатгичига яширилган тамаки маҳсулотлари фош этилди
Божхона ходимлари тамаки маҳсулотларини божхона чегаралари орқали ноқонуний олиб ўтилишига ўз вақтида чек қўйишмоқда.
Тошкент вилояти божхона бошқармаси “С.Наджимов” чегара божхона пости ходимлари мамлакатимизга кириб келган фуқаро К.Х.нинг қўл юкларини божхона кўригидан ўтказди. Натижада, ушбу шахс хорижда ишлаб чиқарилган, қиймати 2 430 000 сўмлик, 60 қути электрон тамаки маҳсулоти, 70 қути сигаретларни яшириб олиб келаётгани аниқланди.
Шунингдек, “Ғишткўприк” чегара божхона пости ходимлари ҳамда бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган вакиллари билан ҳамкорликда, қўшни давлатдан кириб келган фуқаро А.З. бошқарувидаги “VAN Hool” русумли автобус божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, автобус салонидаги музлатгичнинг остки қисмига йўловчи божхона декларациясида ёзиб кўрсатилмаган, оғзаки сўровда маълум қилинмаган 8 100 000 сўмлик, 130 қути электрон сигаретлар ҳамда 24 дона мотоцикл занжирлари яшириб қўйилганлиги аниқланди.

Выявлены спрятанные в холодильнике электронные сигареты
Сотрудниками таможни вовремя пресекаются факты по попытке незаконного ввоза табачных изделий на территорию нашего государства.
На приграничном таможенном посту «С.Наджимов» УГТК по Ташкентской области, был проведен таможенный контроль в отношении ручной клади принадлежавшей гражданину К.Х. В результате проверок в сумке гражданина были обнаружены не задекларированные и не заявленные при устном опросе таможенникам 60 коробок электронных табачных изделий и 70 пачек сигарет на общую сумму 2 миллиона 430 тысяч сум.
Также, сотрудниками приграничного таможенного поста «Гишткуприк» совместно с представителями других правоохранительных органов был проведен таможенный досмотр автобуса марки “VAN Hool” прибывшего на территорию таможенного поста с соседнего государства.
В результате проведенных проверок, внутри находящегося в автобусе холодильника были обнаружены спрятанные, не задекларированные и не заявленные при устном опросе 130 коробок электронных сигарет и 24 единиц цепей для мотоциклов на общую сумму 8 миллионов 100 тысяч сум.