Божхоначилар маиший техника буюмларининг ноқонуний айланмасига чек қўйишди
Божхона органлари томонидан маиший техника буюмларининг ноқонуний айланмасига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идора вакиллари билан ҳамкорликда Зангиота туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида, Тошкент вилоятининг Зангиота тумани жойлашган, савдо мажмуаси автотураргоҳида фуқаро Ю.Р. тегишли ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган 15 миллион сўмлик чангюткичларни сотаётган пайтда қўлга олинди.
Шундан сўнг, тезкор тадбир давом эттирилиб, фуқаро Ю.Р.га тегишли автотураргоҳлар (гаражлар) холислар иштирокида кўздан кечирилганида, тегишли ҳужжатлари бўлмаган қиймати 281 миллион сўмлик 308 дона ҳар хил турдаги маиший техника воситалари ноқонуний сақланаётгани аниқланди.
Тадбир давомида ашёвий далил сифатида олинган маиший техника воситаларининг умумий қиймати 296 миллион сўмни ташкил этди.

Пресечен факт незаконного оборота бытовой техники
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному обороту бытовой техники на территории нашего государства.
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ташкентской области и представителями других правоохранительных органов в Зангиатинском районе было проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе проведенного мероприятия, был задержан с поличным гражданин Ю.Р., при осуществлении незаконной продажи пылесосов зарубежного производства на автостоянке, расположенной возле одного из торговых комплексов Зангиатинского района. Общая сумма товаров составила 15 миллионов сум.
Далее, мероприятие было продолжено и были проверены гаражи, принадлежавшие этому же гражданину. В ходе проведения проверок с участием понятых, в гаражах были обнаружены незаконно хранящиеся 308 единиц различной бытовой техники на сумму 281 миллионов сум. К обнаруженным товарам у гражданина Ю.Р. отсутствовали необходимые документы.
Сумма обнаруженной и изъятой в качестве вещественного доказательства бытовой техники составила 296 миллионов сум.