“Mersedes Benz” ўриндиғи остига нима яширилган эди?
Божхона ходимлари республикамизга сифати кафолатланмаган тиббиёт буюмларининг ноқонуний олиб киришга бўлган уринишни фош қилишди.
Тошкент вилояти божхона бошқармаси “Ойбек” чегара божхона пости ходимлари томонидан қўшни давлатдан кириб келган фуқаро Д.М. бошқарувидаги “Mersedes Benz” русумли автотранспорт воситасини божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, унинг салони ва ҳайдовчи ўриндиғи ички қисмига яширилган, йўловчи божхона декларациясида кўрсатилмаган ва оғзаки сўровда маълум қилинмаган, қиймати 25 миллион сўмлик 855 дона тиббиётда фойдаланиладиган ҳар хил ўлчамдаги “Викрил” (кетгут) иплари борлиги аниқланди.

Внутри сиденья “Mersedes Benz” обнаружены медицинские шовные нити
Сотрудниками таможни продолжаются осуществляться меры по борьбе с нарушениями, связанными с незаконным ввозом медицинских принадлежностей неизвестного качества на территорию нашего государства.
В частности, сотрудниками приграничного таможенного поста «Ойбек» УГТК по Ташкентской области был проведен таможенный контроль в отношении въехавшего с соседнего государства автомобиля марки “Mersedes Benz”, за рулем которого находился гражданин Д.М.
В результате проведенных проверок, в салоне автомобиля, а также во внутренней части водительского сиденья были обнаружены спрятанные, не указанные в пассажирской таможенной декларации и не заявленные при устном опросе 855 единиц используемых в медицине шовных нитей «Викрил» (кетгут) различных размеров на сумму 25 миллионов сум.