Маиший техника воситаларининг ноқонуний айланмаси фош этилди
Божхона органлари томонидан маиший техника воситаларини ноқонуний айланмасига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
Хусусан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ҳамда бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган вакиллари билан ҳамкорликда Қўштепа туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбирда, “Фарғона-Тошкент” йўналишида ҳаракатланаётган фуқаро А.Т бошқарувидаги “KIA BONGO III” русумли юк автомашинаси тўхтатилиб кўздан кечирилди. Натижада, автомашина юкхонасида муқаддам қўшни мамлакатдан республикамизга ноқонуний олиб кирилган, хорижда ишлаб чиқарилган, тегишли ҳужжатлари бўлмаган, қиймати 146 миллион сўмлик 69 дона турли ўлчамдаги телевизорлар борлиги аниқланди.

Пресечен факт незаконного оборота бытовой техники
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному ввозу бытовой техники через таможенные границы на территорию нашего государства.
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Ферганского областного таможенного Управления совместно с представителями других правоохранительных органов на территории Куштепинского района области было проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия, был остановлен и проверен в установленном порядке передвигавшийся по направлению «Фергана-Ташкент» грузовой автомобиль марки “KIA BONGO III” за рулем которого находился гражданин А.Т. В результате проведенных проверок, в багажном отделении автомобиля были обнаружены, ранее завезенные на территорию нашего государства незаконными путями, зарубежного производства 69 единиц телевизоров разных размеров на сумму 146 миллионов сум. К обнаруженным товарам водитель автомобиля не смог предоставить никаких нужных документов.