Божхоначилар 392 млн сўмлик дори воситаларини тўхтатиб қолишди
Давлат божхона қўмитаси томонидан сифати кафолатланмаган дори маҳсулотларини юртимизга ноқонуний тарзда олиб кирилишига қарши кескин кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари томонидан Тошкент халқаро аэропортига учиб келган фуқаро А.Х.га тегишли бўлган 4 дона спорт сумкалари холислар иштирокида текширилди.
Натижада, ушбу шахснинг юклари орасида ноқонуний тарзда олиб келинаётган қиймати 392 миллион сўмлик 28 минг дона сифати кафолатланмаган “Монталин” номли бўғим оғриқларига қарши дори воситаси борлиги фош этилди.

The State Customs Committee is struggling against the illicit import of pharmaceutical products that are not guaranteed quality.
Customs officers seized medicines worth of  392 million soums
In particular, officers of the State Customs Committee's Department for Combating Smuggling and customs violations had inspected four sports bags belonging to A.X., a resident of Uzbekistan, at Tashkent International Airport, with participation of attesting witnesses.
As a result, it was discovered that there were 28,000 "Montalin" joint medications for 392 million soums which were not mentioned in customs declaration.