Юк машинасига 720,5 миллион сўмлик телевизорлар ортилган экан
Божхоначилар товар-моддий бойликларини ноқонуний олиб кирилишига қарши самарали кураш олиб бормоқдалар.
Юк машинасига 720,5 миллион сўмлик телевизорлар  ортилган экан
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида “Қўқон-Тошкент” йўналишида ҳаракатланаётган фуқаро Т.С бошқарувидаги “МАН” русумли юк автомашинаси тўхтатилиб, белгиланган тартибда холислар иштирокида текширилди.
Натижада, автомашинада 2 хил турдаги қиймати 11,3  миллион сўмлик электр плита ва вентиляторлар ортига 138 дона қиймати 720,5 миллион сўмлик хорижда ишлаб чиқарилган ва тегишли ҳужжатлари бўлмаган телевизорлар борлиги аниқланди.

В грузовом автомобиле были обнаружены телевизоры на сумму 720 миллионов сум
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному ввозу товарно материальных ценностей через таможенные границы на территорию нашего государства.
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Ферганского областного таможенного Управления, в ходе проведения оперативного мероприятия был остановлен и досмотрен в установленном порядке грузовой автомобиль марки “МАН”, передвигавшийся по направлению «Коканд-Ташкент».
В результате проверок, в передней части грузового отдела автомобиля были обнаружены электрические плиты 2 видов и вентиляторы на сумму 11 миллионов 300 тысяч сум. Но в результате дальнейших проверок за плитами и вентиляторами были обнаружены 138 единиц телевизоров на общую сумму 720 миллионов 500 тысяч сум. К обнаруженным товарам водитель автомобиля, гражданин Т.С., не смог предоставить никаких документов.