Божхона расмийлаштируви учун қайси постда қанча вақт сарфланмоқда? Апрель ойи натижалари билан танишинг!
1620
Ташқи иқтисодий фаолият иштирокчилари томонидан товар ва транспорт воситаларининг экспорти ва импортида божхона расмийлаштируви учун сарфланган ўртача вақти ҳақида божхона постлари кесимида 2019 йил апрель ойи якунлари бўйича маълумотлар билан танишинг.
2019 йил апрель ойи якунларига кўра, товарларни "экспорт" божхона режимига расмийлаштириш учун сарфланган вақт бўйича республикамиздаги 53 та ташқи иқтисодий фаолият  (ТИФ) божхона постлари орасида Самарқанд вилояти божхона бошқармаси Самарқанд ТИФ божхона пости етакчилик қилмоқда. Бу ерда экспорт божхона юк декларацияларини расмийлаштириш учун ўртача 17 дақиқа 47 сония сарфланган.
Ундан кейинги ўринларни 25 дақиқа 24 сония билан Қашқадарё вилояти божхона бошқармасининг Қарши тола ТИФ божхона пости ҳамда 26 дақиқа 5 сония билан ушбу бошқарманинг Талимаржон ТИФ  божхона пости эгаллади.
2019 йил апрель ойи якунларига кўра, товарларни "импорт" божхона режимига расмийлаштириш учун сарфланган вақт бўйича республикамиздаги 52 та ташқи иқтисодий фаолият (ТИФ) божхона постлари орасида Тошкент вилояти божхона бошқармаси Бекобод ТИФ божхона пости етакчилик қилмоқда. Бу ерда импорт божхона юк декларацияларини расмийлаштириш учун ўртача 50 дақиқа 24 сония сарфланган.
Ундан кейинги ўринларни 1 соат 15 дақиқа 3 сония билан Навоий вилояти божхона бошқармасининг “Навоий индустриал” ТИФ божхона пости ҳамда 1 соат 21 дақиқа 45 сония билан Бухоро вилояти божхона бошқармасининг “Қоровулбозор” ТИФ  божхона пости эгаллади.

Сколько времени уходит на таможенное оформление на таможенных постах? Ознакомтесь с результатами за АПРЕЛЬ месяц
17624
Исходя из вышеизложенного, начиная с 2019 года на официальном веб-сайте Государственного таможенного комитета публикуется информация по ежемесячному итогу о времени, расходуемом на таможенное оформление экспорта и импорта товаров и транспортных средств участниками внешнеэкономической деятельности на таможенных постах. Таким образом, ниже вы можете ознакомиться со следующей информацией по состоянию на апрель месяц 2019 года.
По итогам апреля 2019 года, таможенный пост ВЭД «Самарканд» УГТК по Самаркандской области является лидером среди 53 таможенных постов ВЭД, по времени, потраченном на таможенное оформление товаров, помещаемых под таможенный режим «Экспорт». Грузовая таможенная декларация на этом таможенном посту была оформлена в среднем за 17 минут 47 секунд.
Далее следуют таможенные посты ВЭД УГТК по Кашкадарьинской области «Карши тола», где декларация была оформлена за 25 минут и 24 секунд и «Талимарджан» где декларация была оформлена за 26 минут 05 секунд.
По итогам апреля 2019 года, таможенный пост ВЭД «Бекабад» УГТК по Ташкентской области является лидером среди 52 таможенных постов ВЭД, по времени, потраченном на таможенное оформление товаров, помещаемых под таможенный режим «Импорт». Грузовая таможенная декларация на этом таможенном посту была оформлена в среднем за 50 минут и 24 секунды.
Далее следует таможенный пост ВЭД «Навоий индустриал» УГТК по Навоийской области, где декларация была оформлена за 1 час 15 минут и 03 секунды.
Далее следует таможенный пост ВЭД «Караулбазар» УГТК по Бухарской области, где декларация была оформлена за 1 час 21 минуту и 45 секунд.