Спорт сумкаларига яширилган 530 миллион сўмлик сифати кафолатланмаган маҳсулотлар тўхтатиб қолинди
Божхона ходимлари сифати кафолатланмаган маҳсулотларни юртимизга ноқонуний олиб кирилишига ўз вақтида чек қўйишмоқда.
Яқинда “Сирдарё” чегара божхона пости орқали юртимизга кириб келган фуқаролар Ш.Ж. ва Б.Р.ларга тегишли икки дона спорт сумкалари божхона кўригидан ўтказилди.
Натижада, спорт сумкалари ичида хорижда ишлаб чиқарилган, сифатини кафолатловчи ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, қиймати 530 миллион сўмдан ортиқ, жами  1568 қути биоактив қўшимчалар борлиги маълум бўлди ва ашёвий далил сифатида олиб қўйилди.

Таможенники предотвратили незаконный ввоз биологически активных добавок на 530 миллионов сум
Сотрудниками таможни продолжаются осуществляться меры по борьбе с нарушениями, связанными с незаконным ввозом товаров неизвестного качества на территорию нашего государства.
На днях, на приграничном таможенном посту «Сырдарья», сотрудниками таможенных органов были проверены принадлежавшие гражданам Ш.Ж. и Б.Р. две спортивные сумки.
В результате проведенных проверок, внутри этих спортивных сумок были обнаружены 1568 единиц упаковок биологически активных добавок. К обнаруженным БАД у граждан отсутствовали необходимые документы, гарантирующие, что качество обнаруженных товаров соответствуют всем нормам и они не вредны для здоровья.