Сифати кафолатланмаган маҳсулотлар тўхтатиб қолинди
Божхона ходимлари томонидан сифати кафолатланмаган маҳсулотларни юртимизга ноқонуний олиб кириш ҳолати фош этилди.
Тошкент шаҳар божхона бошқармаси “Келес” темир йўл чегара божхона ходимлари юртимизга кириб келган поезд йўловчиларининг юкларини белгиланган тартибда божхона кўригидан ўтказишди.
Натижада, йўловчи Е.К.нинг юклари орасида божхона декларациясида кўрсатилмаган ва божхона ходимининг оғзаки сўровида маълум қилинмаган умумий қиймати 18 миллион сўмлик 72 дона биологик фаол қўшимчалар борлиги аниқланди.

Таможенники пресекли незаконный ввоз товаров в Узбекистан
Сотрудники таможни на постоянной основе борются с нарушениями, связанными с незаконным ввозом товаров неизвестного качества на территорию нашего государства.
На днях, сотрудниками приграничного железнодорожного таможенного поста «Келес» было пресечено правонарушение, связанное с незаконным ввозом товарно-материальных ценностей. Правонарушение было выявлено таможенниками при проведении проверки пассажирского поезда.
В частности, в ходе проведенного таможенного досмотра грузов пассажиров выяснилось, что некая гражданка Е.К, пыталась незаконно  завезти на территорию нашего государства 72 единицы незадекларированных биологически активных добавок на сумму 18 миллионов сум.