Гиёҳванд моддалар савдоси “занжири” фош этилди
Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари томонидан гиёҳванд моддаларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди.
Унда фуқаро М.Х. назорат-харид тадбирида шартли харидорга дастлаб 13,58 грамм “гашиш мойи”, 3,53 грамм “канабис мойи” ва 3,88 грамм “опий” гиёҳвандлик воситасини сотганлиги ҳолати юзасидан тезкор кузатувга олинди ва Чилонзор туманидаги бозорлардан бирининг тўхташ жойида ўзининг “Ласетти” русумли автомашинасида тўхтаганида холислар иштирокида текширилди. Натижада, ушбу фуқаро автомобили салонида 433,76 грамм “марихуана” гиёҳвандлик воситалари борлиги аниқланди.
Тадбир давом эттирилиб, қонунбузар фуқаронинг яшаш хонадони ҳам кўздан кечирилди. Натижада, унинг уйидан 1,75 грамм “опий” ва 0,39 грамм “марихуана” гиёҳвандлик воситаси борлиги фош этилди.

Пресечен незаконный оборот наркотических средств
Сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета был пресечен незаконный оборот наркотических средств.
В ходе оперативного мероприятия было организовано тщательное наблюдение за гражданином М.Х., по факту продажи подставному клиенту гашишного масла в количестве 13,58 гр., масла каннабиса в количестве 3,53 гр., и наркотического средства «опий» в количестве 3,88 гр. В момент, когда гражданин остановился и припарковался на своем автомобиле марки «Lacetti» возле одного из рынков расположенном в Чиланзарском районе, при участии понятых был произведен обыск автомобиля. В результате проведенного обыска в салоне автомобиля было обнаружено наркотическое средство «марихуана» в количестве 434 граммов.
Оперативное мероприятие было продолжено и была проведена проверка дома где жил этот гражданин. В результате проверок, в доме гражданина были найдены такие наркотики как 1, 75 гр. «опия» и 0,39 гр. «марихуаны».