Юртимизда иккинчи жаҳон урушида матонат кўрсатган ҳамюртларимизга эҳтиром рамзи сифатида “Шараф лентаси”ни улашиш акцияси давом этмоқда.
Божхона институти курсантлари  “Шараф лентаси”ни улашиш акциясида фаол иштирок этишди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 23 апрелдаги “Хотира ва Қадрлаш кунига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-4298-сон қарори ижросини таъминлаш мақсадида ёшларни миллий ғоя, Ватанга садоқат руҳида тарбиялаш, уларнинг қалби ва онгига Ватан ҳимояси шарафли ва муқаддас бурч эканини чуқур сингдириш мақсадида Божхона институти курсантлари “Аждодларни хотирлаш – муқаддас қадрият” шиори остида Тошкент шаҳрининг Халқлар дўстлиги мажмуаси олд майдонида миллий байроғимиз рамзи туширилган “Шараф лентаси”ни юртдошларимизга тарқатишди.
Кўксида Ватан байроғи рамзи қадалган ҳар бир юрдошимиз қалбида ғурур, эртанги кунга бўлган ишончни ҳис этгани шубҳасиз.
Зеро, бу каби тадбирлар тинч ва осойишта ҳаётимиз, мусаффо осмонимиз учун шукрона келтириш, аждодларимиз хотирасини эҳтиром ила ёд этиш ҳамда инсонларни эзгу мақсадлар сари чорлашда муҳим аҳамият касб этади.
Таъкидлаш жоизки, “9 май – Хотира ва қадрлаш куни” муносабати билан Божхона институти томонидан 1941-1945 йиллардаги иккинчи жахон уруши ва фронт орти меҳнат фахрийлари ҳолидан ҳабар олиш, ёшлар ўртасида, таълим муассасалари ва маҳаллаларда “Эътибор ва ғамхўрлик – инсоний бурч” шиорлари остида маданий-маърифий тадбирлар, тарғибот-ташвиқот ишларини ташкил этиш ҳам кўзда тутилган.

Listeners of the Customs Institute took an active part in the campaign dedicatd to the memory of The Second World War.
2938
The campaign for sharing the "Tapes of honor" as a symbol of respect for our compatriots, who have made their contribution to the victory in Second World War, is ongoing in the country.
In order to implement the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan from April 23, 2019 "About measures for preparation and holding of the Day of Memory and Honor", to ensure the youth in the spirit of national ideology, devotion to the Motherland, deepen the mission of protection of the Motherland in their soul and conscience, listeners of the Customs Institute held an event under the slogan "Remembrance of ancestors is sacred value" at the front square of the People's Friendship Complex in Tashkent and presented the "Tapes of honor" with national flag to everyone.
Of course, every citizen who got the flag of the Motherland on his chest was proud of his heart and felt the confidence in the future.
Such events are important for our peaceful and tranquil life, for the clear sky, for the respect of the memory of our ancestors, and for the noble aspirations of the people.
It is worth noting that the Customs Institute is planning to hold cultural-enlightenment activities, propaganda and propagandistic events under the slogans "Attention and Care - Human duty"  among young people, educational institutions and mahallas on the 9th of May - Day of Memory and Honor.