“Мерседес-Бенц” тиркамаси остига 1050 литр дизель ёқилғиси яширилганлиги фош этилди
Божхона ходимлари ёқилғи маҳсулотларини мамлакатимиз ҳудудига ноқонуний олиб киришга бўлган уринишларга ўз вақтида чек қўйишмоқда.
Хусусан, “Олот” чегара божхона пости ходимлари юртимизга кириб келган фуқаро Г.М бошқарувидаги “Мерседес-Бенц” русумли юк автомашинасини  божхона назоратидан ўтказишди.
Натижада автомашина тиркамасининг остки қисмига яширинча олиб ўтиш мақсадида 1050 литр дизель ёқилғиси беркитилганлиги  фош этилди.
Умумий қиймати  5 730 000 сўмни ташкил этувчи ушбу маҳсулотлар қонунбузардан ашёвий далил сифатида олинди.

Под трейлером грузового автомобиля было обнаружено спрятанное дизельное топливо
Сотрудниками таможенного Управления по Бухарской области вовремя пресекаются попытки незаконного ввоза на территорию нашего государства топливных продуктов.
В частности, на приграничном таможенном посту «Алат» сотрудниками таможни был проведен таможенный контроль в отношении въехавшего на территорию нашей страны грузового автомобиля марки «Mercedes-Benz», которым управлял некий гражданин Г.М.
В результате проведенных проверок, под трейлером грузового автомобиля было обнаружено спрятанное с целью тайного провоза 1050 литров дизельного топлива.
Сумма, изъятого у правонарушителя в качестве вещественного доказательства топлива, составила 5 миллионов 730 тысяч сум.