Ов қуроли гильзалари ушлаб қолинди
“Самарқанд” халқаро аэропортига “Шереметьево-Самарқанд” йўналишидаги авиарейс билан учиб келган фуқаро А.К. “қизил” йўлак орқали божхона назоратидан ўтаётганида унинг ҳаракатлари божхоначилар эътиборини тортди.
Шундан сўнг, унга тегишли бўлган сумка холислар иштирокида текширилганда, сумкада жами 50 дона 12 мм калибрли ов қуроли гильзалари борлиги маълум бўлди.
Фуқаро А.К. томонидан олиб келинган ов қуроли гильзалари йўловчи божхона декларациясига ёзиб кўрсатилмаганлиги ойдинлашгач, унга нисбатан божхона ходимлари томонидан маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисидаги баённома расмийлаштирилди ва Самарқанд вилояти Маъмурий судининг очиқ суд мажлиси қарорига кўра, фуқаро А.К. Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 22719-моддаси 1-қисмида кўрсатилган маъмурий ҳуқуқбузарликни содир этганликда айбдор деб топилди ҳамда унга тегишли бўлган ов қуроли гильзалари йўқ қилинди.

Обнаружены охотничьи гильзы
В международном аэропорту «Самарканд» один из пассажиров, прилетевший рейсом «Шереметьево-Ташкент» при прохождении через «красный» коридор вызвал у сотрудников таможни подозрение своим странным нервозным поведением.
После чего было решено провести личный таможенный досмотр в отношении этого лица. В результате проведенных при участии понятых проверок, в его сумке были обнаружены 50 единиц гильз, предназначенных для охотничьего оружия 12 мм калибра.
После того как было выяснено, что обнаруженные охотничьи гильзы не были указаны в пассажирской таможенной декларации, в отношении правонарушителя со стороны сотрудников таможни был оформлен протокол об административном правонарушении.
Решением открытого судебного заседания Самаркандского областного Административного суда гражданин А.К. был признан виновным в совершении административного правонарушения, указанного в части 1 статьи 22719 Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности, и принадлежавшие ему охотничьи гильзы были уничтожены.