Божхоначилар хонадонга яширилган оғуни фош этишди
Фарғона вилояти божхона бошқармасининг Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими томонидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар ходимлари билан ҳамкорликда навбатдаги тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида Фарғона вилояти Қўштепа туманида яшовчи фуқаро М.Т.нинг яшаш хонадони белгиланган тартибда кўздан кечирилди. Натижада хонадондаги шкаф ичидан бир донадан 3 литр ва 2 литр хажмли шиша идишларда ҳамда 2 дона гугурт қутида, шунингдек, хона токчаси устидаги 2 дона сариқ рангли қутиларга жойлаштирилган оч-яшил рангли, ўткир ҳидли гиёҳванд моддалар сақланаётгани аниқланди.
Бундан ташқари хонадоннинг ертўласида ҳам қора рангли полиэтилен пакетларга жойлаштирилган “марихуана” гиёҳванд моддаси борлиги аниқланди.
Ушбу хонадонда ашёвий далил тариқасида олиб қўйилди наркотик моддалар, экспертиза хулосасига кўра умумий ҳисобда 1 кг. 369 гр. оғирликдаги “марихуана” гиёҳванд моддаси экан.

Почти 1,5 кг наркотиков выявили Ферганские таможенники
Сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области совместно с представителями других правоохранительных органов было проведено очередное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия была проведена проверка дома гражданина М.Т., живущего в Куштепинском районе Ферганской области. В результате обысков, в доме этого гражданина были обнаружены одна двухлитровая банка и одна трех литровая банки, 2 спичечных коробка, а также 2 коробки желтого цвета в которых находилось вещество с резким специфическим запахом, светло зеленого цвета, похожее на наркотическое вещество «марихуана».
Кроме этого, такое же вещество было обнаружено и в подвале этого дома, которое было разложено в полиэтиленовые пакеты.
Результаты проведенной экспертизы подтвердили, что изъятые вещественные доказательства оказались наркотиками «марихуана» в количестве 1 кг 369 граммов.