Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идора вакиллари билан ҳамкорликда гиёҳванд моддаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказди.
Яширилган “Марихуана”лар занжири фош этилди
Тадбир давомида, “Қашқадарё–Тошкент” йўналиши бўйлаб ҳаракатланиб келаётган фуқаро А.У. бошқарувидаги “Нексия 2” русумли автомашина тўхтатилиб, холислар иштирокида текширилди. Натижада, автомашинада фуқаро М.Б. томонидан 2 дона гугурт қутисида олиб кетилаётган оғирлиги 4,96 грамм бўлган “марихуана” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланди.
Шунингдек, фуқаро М.Б.нинг кўрсатмасига биноан Қашқадарё вилоятида фуқаро Ж.Ш.нинг яшаш хонадони холислар иштирокида кўздан кечирилди. Натижада, ўтинхона шифтидаги карнай ичида ва кўрпа-тўшаклар орасидаги тамаки қутиси ичига гугурт қутиларида яширилган, оғирлиги жами 2,4 грамм бўлган “марихуана” гиёҳвандлик моддаси борлиги аниқланди.
Экспертиза хулосасига кўра, ашёвий далил сифатида юқоридаги ҳолатлар юзасидан олинган гиёҳвандлик воситалари “марихуана” гиёҳвандлик моддаси эканлиги расман тасдиқланди.

The hidden circulation of "Marihuana" was exposed
The State Customs Committee's Department of Combating smuggling and Customs Legislation in conjunction with the law enforcement agencies held an emergency event on the illicit trafficking of narcotic substances.
The hidden circulation of
During the event ​a car driven by  citizen A.U. along Kashkadarya-Tashkent route was suspended and investigated by officers in the presence of witnesses. As a result, two boxes with 4.96 grams of marihuana in it were found owned by citizen M.B.
Also, according to the instructions of M.B., a residence of J.Sh. in Kashkadarya region was examined with participation of witnesses. As a result, it was discovered that there was a drug of "marijuana" with a total weight of 2.4 grams, hidden in the trunk of the mattress and between the beds.
According to the expertise,the substance seized on the above case officially confirmed as "marijuana".