Божхона расмийлаштируви учун қайси постда қанча вақт сарфланмоқда? Март ойи натижалари билан танишинг!
2621
Ташқи иқтисодий фаолият иштирокчилари томонидан товар ва транспорт воситаларининг экспорти ва импортида божхона расмийлаштируви учун сарфланган ўртача вақти ҳақида божхона постлари кесимида 2019 йил март ойи якунлари бўйича маълумотлар эълон қилинди.
2019 йил март ойи якунларига кўра, товарларни "экспорт" божхона режимига расмийлаштириш учун сарфланган вақт бўйича республикамиздаги 50 та ташқи иқтисодий фаолият  (ТИФ) божхона постлари орасида Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Бош почтамт ТИФ божхона пости етакчилик қилмоқда. Бу ерда экспорт божхона юк декларацияларини расмийлаштириш учун ўртача 43 дақиқа 48 сония сарфланган.
Ундан кейинги ўринларни 47 дақиқа 21 сония билан Тошкент вилояти божхона бошқармасининг “Назарбек ТИФ божхона пости ҳамда 55 дақиқа 13 сония билан Қашқадарё вилояти божхона бошқармаси Муборак ТИФ  божхона пости эгаллади.
2019 йил март ойи якунларига кўра, товарларни "импорт" божхона режимига расмийлаштириш учун сарфланган вақт бўйича республикамиздаги 52 та ташқи иқтисодий фаолият (ТИФ) божхона постлари орасида Қашқадарё вилояти божхона бошқармаси Муборак ТИФ божхона пости етакчилик қилмоқда. Бу ерда импорт божхона юк декларацияларини расмийлаштириш учун ўртача 40 дақиқа 33 сония сарфланган.
Ундан кейинги ўринларни 1 соат 25 дақиқа 47 сония билан Тошкент вилояти божхона бошқармасининг Бекобод ТИФ божхона пости ҳамда 2 соат 12 дақиқа 9 сония билан Навоий вилояти божхона бошқармасининг Навоий индустриал ТИФ  божхона пости эгаллади.

Сколько времени уходит на таможенное оформление на таможенных постах? Ознакомьтесь с результатами за март месяц
18099
Исходя из вышеизложенного, начиная с 2019 года на официальном веб-сайте Государственного таможенного комитета публикуется информация по ежемесячному итогу о времени, расходуемом на таможенное оформление экспорта и импорта товаров и транспортных средств участниками внешнеэкономической деятельности на таможенных постах. Таким образом, ниже вы можете ознакомиться со следующей информацией по состоянию на март месяц 2019 года.
По итогам марта месяца 2019 года, таможенный пост ВЭД «Бош почтампт» УГТК по городу Ташкенту является лидером среди 50 таможенных постов ВЭД, по времени, затраченном на таможенное оформление товаров, помещаемых под таможенный режим «Экспорт». Грузовая таможенная  декларация на этом таможенном посту была оформлена в среднем за 43 минуты 48 секунд.
Далее следует таможенный пост ВЭД «Назарбек» УГТК по Ташкентской области, где декларация была оформлена за 47 минут и 21 секунду. Далее следует таможенный пост ВЭД «Мубарак» УГТК по Кашкадарьинской области, там декларация была оформлена за 55 минут 13 секунд
По итогам марта месяца 2019 года, таможенный пост ВЭД «Мубарак» УГТК по Кашкадарьинской области является лидером среди 52 таможенных постов ВЭД, по времени, затраченном на таможенное оформление товаров, помещаемых под таможенный режим «Импорт». Грузовая таможенная декларация на этом таможенном посту была оформлена в среднем за 40 минут и 33 секунды.
Далее следует таможенный пост ВЭД «Бекабад» УГТК по Ташкентской области, там декларация была оформлена за 1 час 25 минут и 47 секунд.
Далее следует таможенный пост ВЭД «Навоий индустриал» УГТК по Навоийской области, где декларация была оформлена за 2 часа 12 минут и  9 секунд