“Нексия” юкхонасига 405 миллион сўмлик телефонлар яширилган экан
Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари вилоят Давлат хавфсизлиги хизмати вакиллари билан ҳамкорликда товар-моддий бойликларини ноқонуний айланмасига чек қўйишди.
“Нексия” юкхонасига 405  миллион сўмлик телефонлар яширилган экан
Жумладан, фуқаро Ю.А. га тегишли бўлган “Нексия” автомашинаси тўхтатилиб холислар иштирокида назоратдан ўтказилди. Натижада автомашина юкхонасида ҳеч қандай тегишли ҳужжатлари бўлмаган  умумий қиймати 405,5 миллион сўмлик 17 хил турдаги 328 дона уяли алоқа воситалари борлиги фош этилди.

В автомобиле «Nexia» были обнаружены сотовые телефоны на сумму 405 миллионов сум
Сотрудниками отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области совместно с представителями Службы государственной безопасности был предотвращен незаконный оборот товарно-материальных ценностей.
В частности, был остановлен и досмотрен при участии понятых принадлежавший гражданину Ю.А. автомобиль марки «Nexia». В результате проведенной таможенной проверки, в багажном отделении автомобиля были обнаружены 328 единиц сотовых телефонов 17 видов, на сумму 405,5 миллионов сум. К обнаруженным товарам водитель не смог предоставить никаких документов.