“Opel” ўриндиғи остига сигаретлар яширилган экан
Юртимизга кириб келиш чоғида божхона масканларидан ўтаётган фуқароларнинг дастлабки мажбурияти бу – уларнинг ёнида бўлган товар моддий бойликлари ҳамда валюта қимматликларини ёзма равишда декларациялашдан иборатдир.
Бироқ, қўшни мамлакатдан “Сариосиё” чегара божхона постига кириб келган фуқаро С. Н. ўрнатилган тартибларни қўпол равишда бузишга уринганлиги аниқланди.
Божхона ходими фуқарони белгиланган тартибдаги назоратдан ўтқазди. Натижада, унинг бошқарувидаги “Opel ZAFIRA” русумли енгил автомашинанинг ўриндиғи остидан 80 қути сигаретлар яширилганлиги аниқланди.

Под сиденьями “Opel Zafira” обнаружены спрятанные сигареты
При прибытии на территорию нашей страны через приграничные таможенные посты первым обязательством граждан, является письменное декларирование ввозимых товарно-материальных и валютных ценностей.
Тем не менее, на приграничном таможенном посту «Сариасия», был задержан гражданин С.Н., при попытке нарушения установленных правил.
В ходе проведения таможенного контроля, при досмотре легкового автомобиля марки “Opel Zafira”, на которой с соседнего государства на территорию нашей страны въехал этот гражданин, под сиденьями были обнаружены спрятанные 80 пачек сигарет.