“Голланд” гулларининг ноқонуний олиб кирилиши фош этилди
Тошкент вилояти божхона бошқармаси ходимлари томонидан тегишли ташкилотлар билан ўтказилаётган профилактик тадбирлар ҳамда тушунтириш ишлари олиб борилишига қарамай, қонунбузарлар томонидан қинғир йўллар билан фойда олишга бўлган уринишлар ҳамон учраб турибди.
Ана шундай ҳолатларнинг бири “Ғишткўприк” чегара божхона постида содир этилди. Мамлакатимизга ўзининг “Lacetti”, “Сhevrolet Lacetti” русумли автотранспорт воситаларини бошқариб кириб келган фуқаролар И.М. ва А.А. ларнинг автотранспорт воситалари белгиланган тартибда божхона кўригидан ўтказилди. Натижада, мазкур фуқароларнинг йўловчи божхона декларацияларида ёзиб кўрсатмасдан ҳамда оғзаки сўровда маълум қилмасдан, қиймати 43 750 000 сўмлик 875 дона ҳар хил рангдаги Голландия атир гулларини республикамизга олиб кираётгани фош қилинди.

Пресечена попытка незаконного ввоза цветочной продукции
Несмотря на профилактические меры и разъяснительную работу, проводимую сотрудниками таможенных органов совместно с соответствующими организациями, со стороны правонарушителей все еще предпринимаются попытки связанные с незаконным обогащением.
Одно из таких правонарушений было выявлено на приграничном таможенном посту «Гишткуприк», УГТК по Ташкентской области. В результате проведения таможенного досмотра, в автомобилях марки “Lacetti” и “Сhevrolet Lacetti”, въехавших на территорию нашей страны, которыми управляли граждане И.М. и А.А., были обнаружены розы голландского происхождения, не указанные в пассажирской таможенной декларации и не заявленные при устном опросе таможенникам. Общее количество обнаруженных роз составило 875 единиц, на общую сумму 43 миллионов 750 тысяч сум.