Ноқонуний йўллар билан олиб киришга уринилаётган товар-моддий бойликлар мамлакатимиз иқтисодиёти ҳамда соғлом рақобат муҳитига зиён етказиши мумкин.
“Дамас”га ортилган чангютгичлар манзилига етиб боролмади
Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилигига қарши курашиш бўлими ходимлари ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган навбатдаги тезкор тадбир давомида қонунбузарлик ҳолатига чек қўйишди.
Ўзбекистон Республикаси фуқароси И.А. бошқарувидаги “Дамас” русумли автотранспорт воситаси “Жалақудуқ-Андижон” йўналиши бўйлаб ҳаракатланаётган вақтда тегишли тартибда тўхтатилиб холислар иштирокида кўздан кечирилди. Натижада, автомашина салонида хорижда ишлаб чиқарилган, муқаддам юртимизга ноқонуний йўллар билан олиб кирилган қиймати салкам 31 миллион сўмлик 51 дона чангюткичлар борлиги аниқланди.

Ввезенные незаконными путями пылесосы не дошли до потребителя
Ввозимые незаконными путями товарно-материальные ценности могут нанести серьёзный ущерб экономике нашей страны и препятствовать развитию здоровой конкурентной среды.
Вследствие очередного оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Андижанской области совместно с представителями других правоохранительных органов, был пресечен факт подобного правонарушения.
В ходе мероприятия, была остановлена и досмотрена при участии понятых ехавшая по направлению «Джалакудук-Андижан» легковая автомашина “Damas”, которой управлял гражданин Республики Узбекистан И.А. В результате досмотра выяснилось, что в автомобиле находились ранее завезенные незаконными путями 51 единица пылесосов на сумму чуть менее 31 миллионов сум.